Dodavatelé


Villa Giulia

Filozofie pěstování hroznů v historicky proslulé vinařské oblasti, která je vhodná pro toskánskou odrůdu Sangiovese, touha obnovit základní ovocné víno s typickou višňovou příchutí, vůle kultivovat a uhlazovat Chianti Classico, vyrobené ze 100% hroznů Sangiovese pouze v ocelových tancích, toto vše najdete ve vinařství Villa Giulia.

Jednoduchý přístup a bezprostřední styl charakterizuje vinařku, Giulii Carafa. Jemné, elegantní, dobře vyvážené, sladké, teplé a plné neklidných tříslovin, takové jsou naše rodné hrozny.

Společnost se silným ženským otiskem, dána Giulií a jejími dcerami, dělají víno čerstvé, ale komplexní, sladké, ale i pikantní.

Nabídku vín najdete v sekci Obchod.

.
.
.
.

Le Regge

Ve starověkém srdci Toskánska, ve velmi těsné blízkosti městečka Greve in Chianti, se nachází vinařství LE REGGE o celkové rozloze více než 18 ha.

Vinice se rozprostírají na svazích kopce jižně od Greve a obklopují starobylý statek, sídlo rodiny Feruzzi.

Vinařství Le Regge je ve vlastnictví rodiny Ferruzzi od roku 1989, ale spojení s touto rodinou sahá mnohem dále. Giovanni Ferruzzi, nyní 93 letý dědeček Barbory, současné majitelky, kultivoval tyto vinice již v 60. letech, kdy byly ve vlastnictví Uzzano Castle.

Unikátní charakteristikou vinařství Le Regge jsou jeho terasové vinice, podporované starobylými kamennými zdmi. Odtud také pochází jméno Le Regge, z italského slovesa “reggere“, které v překladu znamená držet, podporovat, podepírat.
Le Regge je mladý podnik, ale v rámci pěstování vinné révy je spojené se starověkou praxí a díky malé velikosti vinice, je možné mít úplnou kontrolu nad výrobním procesem v každém detailu.

Filozofie, která vede výrobu vína v Le Regge je hledání elegance s mírným použitím dřeva při zdokonalování.
Kromě výroby kvalitních vín, Le Regge produkuje extra panenský olivový olej podle tradičních toskánských postupů. Přítomnost přírodního včelího roje zaručuje nejen dokonalé opylování vinné révy, ale umožňuje také produkovat med pro rodinné použití.

Nabídku vín najdete v sekci Obchod.

Castelvecchio

Naše nekonečná vášeň pro Toskánsko a víno nás nutí vám představit jedinečný a odpočinkový způsob dovolené. Chcete strávit dovolenou v těsném kontaktu s přírodou, v bezprostřední blízkosti olivových hájů, ve starém statku s dřevěnými trámy a klenutými stropy? Pak je Castelvecchio právě pro vás. Statek byl rozdělen do pohodlných a soukromých apartmánů pro pár nebo rodinu s dětmi. V rámci zájezdu Vám zorganizujeme exkluzivní degustační menu ve vile z XV. století spojené s prohlídkou vinic a olivových hájů. Dále můžete využít soukromý bazén s relaxačním areálem, kde můžete strávit chvíle odpočinku a klidu.

Vinařství Castelvecchio se nachází v samém srdci Toskánska u městečka San Casciano Val di Pesa blízko Florencie. Vinařství založil v roce 1962 Renzo Rocchi, muž se slaměným kloboukem a velkým úsměvem. V roce 1993 vinařství převzali jeho vnoučata Filippo a Stefania spolu se svým otcem Carlo Rocchi. Fylozofií jejich práce jsou od počátku Emoce, které jim víno dává. Není to pouze styl života, ale především vášeň a láska k přírodě. Jejich vinařské umění můžete okusit i osobně na degustacích a ochutnávkách, které pořádají pro turisty ze všech koutů světa.

Nabídku vín najdete v sekci Obchod.
Usedlost Castelvecchio najdete v sekci Zájezdy.

Co o nás řekli?